Masážny kartáč na sucho Lullalove - Guľatý

Ikonický telový kartáč na suché kefovanie štetinami Tampico. Vymeňte chemickú kozmetiku a drahé kúpeľné procedúry za jeden jedinečný kartáč! Vyrobené zo 100% rastlín - väzba z bukového dreva, štetiny z kaktusu agáve a bavlnená rukoväť, to je úplne prirodzený produkt pre domácu starostlivosť o telo. Pravidelné kefovanie zaisťuje pružnosť pokožky, stimuluje imunitný systém a zlepšuje pohodu. 

Ako masírovať telo?

Zdola nahor dlhými, kĺzavými ťahmi. Pohyby musia vždy smerovať k srdcu, tj. v súlade s tokom lymfy. Kefujte nohy a ruky, ako by ste zametali podlahu :) Brucho a kĺby (tj. paže, kolená, boky, zápästia a členky) sú kefované kruhovými pohybmi, tlak závisí od hrúbky kože - robíme to jemnejšie vo výstrihu alebo podpazuší. K masáži sa nepoužívajú žiadne krémy, ani oleje. Na zlepšenie metabolizmu masírujeme bruško krúživými pohybmi, na strie krátke pohyby smerom k srdcu.

 

Ako často masírovať pokožku?

Náš metabolizmus sa časom spomaľuje. V končatinách je opuch, stagnácia vody alebo sú ťažké. To je výsledok zlej práce lymfatického systému. Kefovanie pomáha eliminovať tieto ochorenia. Tvrdý kartáč je tiež skvelý na celulitídu, zarastené chĺpky alebo drsné predlaktia, zadok alebo lakte. Masáž sa na prvý pohľad môže zdať bolestivá, a to je normálne. Koža si musí zvyknúť. Tradícia suchého kefovanie siaha až do ajurvédskej medicíny. Účelom masáže, okrem odstránenia odumretých kožných buniek, je zbaviť sa toxínových usadenín. Masáž tiež pomáha zmierniť napätie. Masáž ráno - stimuluje, večer - uvoľňuje. V ideálnom prípade kefujeme pred každým kúpeľom alebo aspoň 3 krát týždenne. Efekt vyhladenia pokožky je viditeľný po 3-4 kefovaniach.

Ako pomáha masáž kefou?

  • zmierňuje napätie najmä pri čistení krku a ramien
  • znižuje opuchy
  • pomáha pri bolestiach kĺbov
  • spevňuje a tonizuje pokožku
  • kefovaním poprsia sa zbavíme lymfatických usadenín vytvorených pri nosení podprsenky
  • funguje skvele pri čerstvých červených striách
  • zlepšuje krvný obeh a stimuluje imunitný systém

Môžem sa kefovať, keď som tehotná?

Áno, ak tehotenstvo prebieha hladko. Prestaňte kefovať brucho v 3. trimestri tehotenstva, pretože by to mohlo vyvolať kŕče. Ostatné partie môžete kefovať ďalej, ak sa na to budete cítiť.

Môžem si hneď po pôrode kefovať brucho?
V prípade prirodzeného pôrodu môžete brucho kefovať asi 2-3 týždne po pôrode. V prípade cisárskeho rezu po 5-6 týždňoch. Všetko záleží individuálne na tele ženy. Počkajte, až sa maternica stiahne a krvácanie sa zastaví. Nekefujte ranu - iba po jej úplnom uzdravení. V prípade pochybností sa poraďte s pôrodnou asistentkou alebo gynekológom.

Kedy kefovať a akú najlepšiu hydratáciu použiť?

Kefovanie sa najlepšie vykonáva pred kúpeľom, alebo v prípade kief z preglejky, počas kúpeľa. Potom napríklad vmasírujte telové maslo alebo prírodný olej. Zložky obsiahnuté v nej zvlhčia a spevnia pokožku. Kefa je predmetom osobnej hygieny, mala by byť vymenená každých 4-6 mesiacov. Odporúčame po každom kefovaní kefu vyčistiť dezinfekciou alebo alkoholom alebo oktaniseptom.

štandardná cena: €16 –18 % €13
Dostupnosť: Máme na sklade
Masážny kartáč na sucho Lullalove - Guľatý
Luxury Kids Lullalove masazny kartac na sucho Masážní kartáč na sucho Kulatý 1
V zľave
€16 –18 %

Podrobný popis

Popis produktu nie je dostupný

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: